زنجان، شهرک آزادگان، پارک علم و فناوری، واحد ۱۱۴

logo_TGM

ثبت محدوده معدنی

برای ثبت یک محدوده معدنی در ابتدا می‌بایست از ارزش اقتصادی سنگ، خاک و یا هر نمونه باارزشی که از ناحیه و یا منطقه مورد نظر برداشت شده است، اطمینان اولیه حاصل نماییم. این اطمینان از طریق انجام یک یا دو آنالیز مثلا XRF و یا XRD و… همچنین کارشناس خبره این کارحاصل خواهد شد.

در ادامه مختصات جغرافیایی نقطه و محدوده‌ای که سنگ در آن یافت شده است را از طریق GPS تعیین و توسط افراد و یا شرکت‌های مجاز فعال در این قسمت مورد برسی قرار خواهد گرفت تا از آزاد و بلامعارض بودن محدوده اطمینان حاصل شود. به این صورت که مختصات مورد نظر در کاداستر(سامانه ثبت و صدور مجوزهای معدنی) وارد و از آزاد بودن محدوده و فاصله و حریم آن نسبت به محدوده‌های بهره‌برداری، گواهی کشف‌دار، دارنده پروانه اکتشافی، محدوده‌های مزایده‌ای، ثبت شده بلامعارض قبلی و در نهایت حفاظت شده و محیط زیست تعیین گردد.

یادآوری می‌شود زمانی امکان ثبت محدوده در سامانه کاداستر معادن میسر خواهد بود که پیش از آن در آن سایت ثبت نام و با تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت رسما نام کاربری و رمز عبور شما در پاکتی دربسته در اختیار شما قرار میگیرد. درانتها وارد نام کاربری خود در آن سایت شده و محدوده موردنظرتان را با تعاریفی که در آنجا وجود دارد ثبت و نتیجه را از طریق سازمان صنعت معدن و تجارت پیگیری می‌کنید.

جهت ثبت محدوده‌های مورد درخواست‌تان می‌توانید به شرکت لیتوس مراجعه کرده و از تخصص همکاران در این زمینه بهره‌مند شوید.

سایر مطالب

زمین معدن طارم
ارسال به واتساپ