زنجان، شهرک آزادگان، پارک علم و فناوری، واحد ۱۱۴

logo_TGM

ویدئومتری

ویدئومتری عبارت است از مشاهده ساختمان داخلی چاه اعم از وضعیت فیزیکی لوله جدار(در چاه‌های لوله گذاری شده) و وضعیت لایه‌های آبخوان (آبرفتی و کارستی) در چاه‌ها می‌باشد و دستگاهی که قادر به ثبت و ارائه این وضعیت ها به صورت فیلم می باشد را ویدئومتر(دوربین درون چاهی) می‌گویند. 
چنانچه ویدئومتر مجهز به سوندهای اندازه گیری قابلیت و … باشد می‌توان به مؤلفه‌های PH هدایت الکتریکی، دما، فیزیک و شیمیایی آب نیز پی‌برد. در واقع ویدئومتری یک عمل چاه پیمایی است که خروجی آن را می توان به صورت فیلم مشاهده کرد. این عملیات در مورد چاه‌هایی که با روش ماشینی (ضربه‌ای- روتاری) حفاری و لوله‌گذاری شده، امکان بازرسی و کسب اطلاعات وجود دارد. با استفاده از ویدئومتری می‌توان اطلاعات کامل از داخل چاه از سطح زمین تا عمق حداکثر 300 متر(بستگی به نوع دستگاه) بدست آورد.
این اطلاعات شامل نحوه لوله‌گذاری، گرفتگی شبکه‌ها، شکستگی لوله‌ها، نحوه گراول‌ریزی، سطح آب زیرزمینی، ماسه‌دهی چاه و… است. این عملیات برای تمام چاه‌ها بعد از لحظه لوله گذاری تا چاه های با عمر بالای 40 الی 50 سال قابل انجام است.
با استفاده از اطلاعاتی که از ویدئومتری بدست می‌آید، می‌توان برای انتخاب عملیات کف‌شکنی، جابجایی و حفر چاه جدید تصمیم درست گرفت. 

لیست پخش

2 ویدیوها

برای دریافت خدمات ویدئومتری توسط متخصصین این شرکت می‌توانید با ما در ارتباط باشید. 

سایر مطالب

زمین معدن طارم
ارسال به واتساپ